European Legal Research

European Legal Research & Training Network në bashkëpunim me Institutin per Kerkim dhe Zhvillim Wisdom si dhe Universitetin Wisdom organizoi më datë 11 maj, në ambjentet e SHLUJ Wisdom University, në sallën e konferencave prezantimin e Klinikës Ligjore Wisdom si dhe Organizatën

European Legal Research & Training Network :
Ky event synojë prezantimin e Klinikës dhe organizatës me qendër në Hollandë, European Legal Research & Training Network, e cila është një organizatë në formën e një rrjeti juristësh që ka për qëllim kontributin dhe rritjen profesionale të juristëve në vend me synim përgatitjen dhe integrimin e tyre në tregun e punës në BE. Kjo nëpërmjet kërkimeve ligjore, trajnimit dhe lobimit mes juristeve në vend, rajon dhe BE.

“,”image”:”15793.jpeg?s=579005″,”video”:null,”video_description”:null,”gallery”:null,”gallery_type”:null,”image_location”:”top”}